خرید آرد سویا در بسته بندی مختلف، قیمت انواع پودر سویا و نرخ فروش جدید ترین مدل های سویا آسیاب شده را می توانید از طریق این وبسایت بدست آورید.

خرید و قیمت آرد سویا 25 کیلوگرمی پرچرب آنزیم فعال

آرد سویا چیست؟

پروتئین سویا تنها پروتئینی گیاهی است که به صورت تجاری و به عنوان جایگزین پروتئین های حیوانی استفاده می شود.
این امر در حالی است که دیگر منابع پروتئینی گیاهی هنوز مورد استفاده تجاری قرار نگرفته اند. در ایالات متحده با کاهش تقاضای محصولات گوشتی و توجه مصرف کنندگان به غذاهای سلامتی بخش شانس جدیدی برای پروتئین سویا جهت فرموله کردن محصولات کم کالری، کم کلسترول و با پروتئین بالا ایجاد گردیده است.

آرد سویا چیست؟

قبل از توسعه روش های استخراج با حلال، صنعت استخراج روغن بر پایه روش های مکانیکی بوده است گرچه استخراج با حلال جایگزین روش های مکانیکی گردیده است اما این روش هنوز به عنوان یک صنعت در سایر نقاط جهان باقی است.
فرایند اکسترود کردن، یکی از این روش ها است که باعث تولید آرد سویای کم چرب می گردد. سویا در حالت خروج از اکسترودر به صورت نیمه جامد است و پس از آن وارد بخش استخراج روغن می شود تا در اثر اعمال فشار روغن آن خارج گردد

Soy Flour یا آرد سویا محصولی است که حاوی مقادیر بالایی پروتئین و مقادیر نسبتا پایینی کربوهیدرات می باشد. لازم به ذکر است که آرد سویا از آسیاب کردن دانه خشک سویا به دست می‌آید.

آرد کامل سویا چه از نوع آنزیم فعال یا انزیم  غیر فعال باشد از آسیاب لوبیای خام سویا تهیه می گردد.

رنگ و مشخصات محصول

رنگ و مشخصات محصول

این نمونه آرد دارای رنگی زرد با کمی بو، عطر و طعم مخصوص به خود می باشد. بوی سویا به راحتی قابل تشخیص است و بویی شبیه به حبوبات دارد ولی کمی تند تر دارد.

آرد سویا از جمله محصولاتی می باشد که از دانه سویا به دست می آید که دارای کاربرد های فراوانی در زمینه های مختلف است.

این محصول بی نظیر عمدتا به دو صورت آرد سویای پرچرب و آرد سویای بدون چربی در بازار کشور موجود می باشد.
کسیه های آرد سویا با وزن 25 کیلو گرمی برای فروش عمده به دست مشتریان می رسد. و بسیاری از شرکت های تولید و بسته بندی مواد غذایی مانند شرکت گلها و شرکت سویا سبحان اقدام به عرضه و بسته بندی آن در وزن های 200 گرمی و 500 گرمی نموده اند.

طرز تهیه و تولید آرد سویا

طرز تهیه و تولید آرد سویا

لوبیای سویا پس از حذف پوسته به منظور تولید پرك های با چربی کامل خرد می شود. فرایند خرد کردن باعث تخریب سلول های روغنی می شود که استخراج روغن همراه با حلال را تسهیل می کند.
پس از استخراج روغن، حلال خارج شده و پرك ها خشک می گردند. در مورد پرك های استخراج شده که به منظور خواص عملکردی استفاده می شوند، بقایای هگزان توسط حلال گیری سریع خارج می شود و پروتئین در وضعیت طبیعی باقی می ماند. در این حالت آنزیم هایی چون لیپاز و لیپوکسی ژناز فعال باقی می مانند و محصولاتی با نام پرك های سفید یا آنزیم فعال تولید می کنند. این پرك ها جهت تولید آرد سویای چربی گیری شده آسیاب می شوند.

لوبیاهای پوست گیری شده و استخراج نشده برای تولید آرد با چربی کامل آسیاب می گردند. از آن جا که این نوع آردها به سرعت حین نگهداری دچار تغییر طعم و ایجاد بوی تند و لوبیایی (برگشت طعم) می شوند، از فرایند حرارت دهی با بخار جهت پایدار کردن آن ها (غیرفعالسازی آنزیم های لیپاز و لیپوکسی ژناز) استفاده می شود.
با این وجود بخشی از خواص عملکردی پروتئین های محلول از دست می رود.
محققین نشان دادند که می توان از آرد کم چرب به منظور تولید کنسانتره و ایزوله پروتئینی سویا با خواص عملکردی مطلوب استفاده کرد. به علاوه کنسانتره پروتئین سویا با محتوای روغن بالاتر می تواند با استفاده از آرد با چربی کامل تولید شود.

کاربرد آرد سویا

کاربرد آرد سویا

اجزاء پروتئینی سویا باعث افزایش حفظ طعم و رطوبت، کمک به امولسیون کنندگی و تقویت بافت بسیاری از غذاها می شود. کنسانتره پروتئینی سویا به سادگی توسط انسان قابل هضم بوده و هر 9 اسید آمینه ضروری را دارا است. اجزاء تجاری سویا به طور فزاینده در صنعت تولید مکمل ها به صورت کپسول و قرص و در صنعت غذا برای تولید نان، محصولات لبنی، فراورده های گوشتی و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرند.

آرد سویایی که برای مصارف انسانی مصرف می گردد باید جهت غیر فعالسازی بازدارنده تریپسین برشته شود. به علاوه برشته کردن، باعث خروج برخی از طعم های تلخ (لوبیایی) نیز می شود. زمان حرارت دهی طولانی، دناتوراسیون پروتئین را افزایش می دهد که این امر به منظور کاربردهای مشخص در محصولات نانوایی خصوصاً بیسکویت سازی مطلوب است.

آرد سویا چربی دار

آرد سویا چربی دار

این نمونه آرد از آسیاب لوبیای سویا پس از فرآیند شستشو و پوست گیری دانه سویا بدست می آید. در صورتی که در غرایند تولید از حرارت استفاده نشود محصول نهایی آرد سویا پرچرب آنزیم فعال خواهد بود که دارای خصوصیت های زیر می باشد.

آرد سویا بدون چربی

آرد سویا بدون چربی

برای آشنایی بیشتر با این محصول به طور ساده فرآیند تولید آن را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.
به طور کلی آرد سویای بدون چربی در دو گروه زیر تقسیم بندی و تولید می گردد.

  1. آرد سویای بدون چربی آنزیم فعال
  2. آرد سویای بدون چربی آنزیم غیر فعال

نمونه آنزیم فعال از آسیاب بلغور سویا یا کنجاله سویا که بدون چربی و روغن است بدست می آید. در حال حاضر نمونه میکرونیزه و با کیفیت این محصول توسط این مجموعه تولید و قابل سفارش در حجم های بالای 100 کیلوگرم می باشد.

نمونه آنزیم غیر فعال این محصول نیز در فرآیند تولید پروتئین گیاهی سویا بافت دار یا همان سویا خوراکی بدست می آید. لازم به ذکر است در مرحله آخر تولید سویا انسانی آرد سویا بدون چربی آنزیم غیر فعال بدست می آید که احتیاج به آسیاب دوباره برای ریز تر شدن محصول نهایی دارد.

آرد سویا آنزیم فعال

آرد سویا آنزیم فعال

آرد سویا آنزیم فعال مناسب برای نانوایی ها، تولیدی های نان صنعتی، کارخانه های تولید نان رژیمی، کارخانه های تولید بیسکوییت و کلوچه و سایر فرآورده های غله ای و همچنین شکلات سازی ها بسیار مناسب و پرکاربرد می باشد.
میزان پروتئین ۵۰ درصد آرد سویا و بافت مناسب آن از ویژگی های منحصر بفرد آرد های تولیدی شرکت ما می باشد.
آرد سویا از مواد اولیه درجه یک و ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده سازی و عرضه می شود.
این محصول در اوزان مختلف جهت مصرف کارخانجات بسته بندی آرد و کارخانجات تولیدی دیگر قابل عرضه می باشد.

آرد سویا آنزیم فعال تا ۲۰ درصد در فرمول انواع نان و کلوچه و بیسکوییت مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیرات آن بر روی محصول نهایی را میتوان به شرح زیر عنوان کرد.

قیمت آرد سویا

قیمت آرد سویا

آرد سویا بسته ای 200 گرمی و فله ای 25 کیلوگرمی را میتوان از مراکز فروش مختلفی خریداری و تهیه نمود.
این مرکز به هنوان تولید کننده و تامین کننده انواع آرد سویا نمونه های مختلفی از این محصول تجاری را به صورت عمده در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.
بهترین روش خرید و ثبت سفارش و دریافت قیمت روز پودر سویا ارتباط مستقیم با واحد فروش مجموعه می باشد.
قیمت های مختلفی از این محصول را می توان به مشتریان محصول پیشنهاد داد که با توجه به خاصیت محصول نهایی و مورد استفاده شما عزیزان و کیفیت محصول قیمت ها نیز متفاوت خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *